קובי חזן, מנכ"ל קרן אמידה, מתארח בתכנית הטלוויזיה הכלכלית "סוגרים חשבון" בנושא הפערים בין הפעילות הכלכלית במשק לבין ביצועי שוק ההון

אוגוסט 2020

זמן להשקיע ? "אני ממליץ למי שנמצא על הגדר לרדת ממנה"

גלובס אפריל 2020

קובי חזן, המנהל את קרן הגידור אמידה, מעריך כי בנקודת הזמן הזו כדאי לחזור להשקיע במניות, "אבל חייבים לעשות את זה בצורה סלקטיבית" • באיזה מגזרים לדעתו כדאי להתמקד?

את חודש מרץ סיימה קרן אמידה בתשואה שלילית של 3%. זאת לעומת ירידה של כ-17% במדד ת"א 125.  מאז חודש יולי 2013, אז החלה קרן הגידור אמידה את פעילותה, השיג חזן תשואה מצטברת של 71% לעומת כ-12% למדד ת"א 125.

לכתבה המלאה

"למי שמשקיע לטווח ארוך, אין סיבה למכור את תיק ההשקעות בגלל הקורונה"

פברואר 2020 TheMarker

קרן ההשקעות אמידה הניבה מאז הקמתה ב-2013 תשואה של 90% - כפול ממדד היחס. קובי חזן: "המגזרים המעניינים הם נדל"ן מניב, אנרגיה מתחדשת, חברות השבבים, מערכות מידע ובנקים. סקטור שאינו מעניין - חברות הסלולר גם בעולם של מיזוגים".

לכתבה המלאה

"כל עוד המו"מ בין ארה"ב וסין מתמשך, אי הוודאות בשווקים תתגבר"

גלובס דצמבר 2018

קובי חזן, מנהל קרן ההשקעות אמידה, מעריך שהירידות בשוקי המניות יכולות

להימשך גם בשבועות ובחודשים הקרובים ● "בארה"ב אנחנו נמצאים ברמות חוב ממשלתי, צרכני וקונצרני, שהוא גבוה יותר מרמת החוב ב-2007, ערב המשבר הכלכלי הגדול"

לכתבה המלאה

מנכ"ל קרן אמידה, קובי חזן, התארח בתוכניתו של שי גולדן "סוגר עניין" ברשת

 יולי 2018

מנכ"ל קרן אמידה, קובי חזן, התארח בתוכניתו של שי גולדן "סוגר עניין" ברשת. נושא הראיון התמקד במלחמת הסחר המתקיימת בין ארה"ב לסין ואופן קבלת החלטות השקעה מושכלות.

טקס פתיחת המסחר בבורסה לניירות ערך

 יוני 2018

מנכ"ל הבורסה, איתי בן זאב, יו"ר הבורסה, אמנון נויבך וחברי דריקטוריון איגוד קרנות הגידור בישראל, השתתפו בטקס פתיחת המסחר בבורסה לניירות ערך ב - 7/6/2018

"שוק המניות הוא המקום האטרקטיבי ביותר להשקעות כיום"

גלובס - ינואר 2018

קובי חזן, מנהל קרן אמידה, מסמן את הסקטורים האטרקטיביים לשנת 2018: בנקים, הייטק ושבבים ומאילו סקטורים כדאי להתרחק?

לכתבה המלאה

"קרן אמידה - זרקור לקרן השקעות עם ביצועים נהדרים"

מגזין FUNDER - ספטמבר 2017

קובי חזן התחיל את דרכו בשוק ההון בחברת אנליסט, בין התפקידים שביצע ניהול קרנות נאמנות, גמל, נוסטרו ותיקי השקעות למשקיעים פרטיים ומוסדיים. בשנת 2013 החליט להקים קרן השקעות בשם "אמידה". נפגשתי איתו על מנת לברר את אופן הניהול הייחודי של הקרן שבה מנהל הקרן משתתף בהשקעה של המשקיעים.

לכתבה המלאה

"הלקוחות מקבלים את מגמת הקונסולידציה של חברות ה-IT בברכה"

אתר אנשים ומחשבים - ספטמבר 2017

"הקונסולידציה מאפשרת לייעל את תהליכי הרכש בארגונם, לנצל את היתרון לגודל וליעילות במשא ומתן מול הספקים ולצמצם את מספרם", אמר קובי חזן, מייסד ומנהל קרן אמידה, שמנהלת השקעות למשקיעים פרטיים וחברות

לכתבה המלאה

"המניה הזאת נסחרת מתחת לרדאר ויכולה להפתיע בגדול"

גלובס - אפריל 2017

קובי חזן הקים את קרן אמידה ביולי 2013, ומאז רשמה הקרן תשואה של קרוב ל-60% ■ בראיון ל"גלובס" הוא מספר על מניה ישראלית הנסחרת בבורסה של לונדון עם פוטנציאל עלייה משמעותי

לכתבה המלאה

קרן אמידה -קובי חזן מתארח בתוכנית טלויזיה כלכלי בלילה מרץ 2017

"בשוק הדגש הוא על הנתונים הכמותיים,

אבל כשבוחרים בן זוג לא מתמקדים רק בגובה" -

פורבס - ינואר 2017

רפורמות ורגולציה מנסות כל העת להפוך את שוק ההון הישראלי לאטרקטיבי ומגוון יותר. קובי חזן, מייסד ומנהל אחת מקרנות ההשקעות הפרטיות המצליחות בארץ, מספר לנו כיצד קרן "אמידה" שלו עושה זאת לגמרי בכוחות עצמה.

לכתבה המלאה

​ייתכן שאנחנו עומדים בפני גל של צמיחה כלכלית חזקה מאוד" -

גלובס - אוקטובר 2016

קובי חזן הקים את קרן אמידה ב-2013, שמאז הקמתה "השאירה אבק" למדדי המניות עם תשואות דו-ספרתיות נאות ■ בראיון ל"גלובס" הוא מספר על ההחלטה לצאת לדרך עצמאית, על מתודולוגיית ההשקעות שלו ומה הוא חושב על השווקים

לכתבה המלאה

מאמר לאיגוד הדירקטורים בישראל

יולי 2015

מגמות והתפתחויות בשווקים הפיננסיים

למאמר המלא

"יוצאות מגדרן" - קובי חזן מתראיין לעיתון כלכליסט

יוני 2014

קובי חזן, שניהל במשך עשר שנים קופות גמל וקרנות נאמנות בבית ההשקעות הוותיק אנליסט, ראה זאת מקרוב. "ככל שהזמן חלף, שמתי לב שההתמקדות שלי במה שחשוב - אנליזה והערכת שווי של חברות - הולכת ומצטמצמת לטובת ההתמודדות עם הרגולציה, קבלת אישורים להשקעות, או ישיבות בוועדות פנימיות המוודאות שאני עומד בהנחיות הרגולציה", מספר חזן. לאחר שפרש, הקים ב־2013 את קרן הגידור אמידה ישראל שגייסה כמה עשרות מיליוני שקלים. עכשיו הוא חופשי להשקיע במה שהוא רוצה, פשוט משום שעל קרנות גידור לא מוטלת כמעט כל רגולציה.

חזן שמכיר היטב את הכלים הפיננסיים המסורתיים שבהם מושקע רוב כספנו, מזהיר שהרגולציה יוצרת כשל מקצועי מובנה בניהולם. "בימים של גאות, כשיש גיוסים רבים ומחיר המניות עולה, קרנות הנאמנות נאלצות לרכוש מניות גם אם אין בכך כדאיות, רק בגלל מחויבות למדיניות תשקיפית (המגדירה את ההשקעות, הסיכון והתחומים של הקרן)", מסביר חזן. "בימים של שפל, שבהם יש דווקא הזדמנות לרכוש מניות בזול, מנהלי ההשקעות מחויבים למכור מניות. קרנות גידור, לעומת זאת, משקיעות את כספיהן על פי שיקוליו העצמאיים של מנהל ההשקעות, וברובן אין מדיניות שמגבילה את הרכב ההשקעות".

לכתבה המלאה

ועידת קרנות ההשקעה - מצגת התיק המנצח

פברואר 2014

מצגת במסגרת קונגרס מנהלי השקעות הערך

נובמבר 2013

קובי חזן מקרן אמידה ישראל מנתח את חברת לוטוס בייקריס

נכון ל - 9/2018  - תשואת המניה הינה כ-290%.

כלומר השקעה של 100,000 ש"ח במניית לוטוס בייקריס מיום המצגת, שוויה ב- 9/2018 כ-390,000 ש"ח.

מגזין גלובס לשנת 2010 - בחר בקובי חזן כאחד ממנהלי ההשקעות המבטיחים בישראל

קובי חזן,

"להשקיע במניית פריוטק"

למה נבחר?

רפי קסל, מנהל ההשקעות הראשי של אנליסט:

"בשלוש השנים האחרונות קובי מנהל בהצלחה קרנות וקופות בהתמחויות רחבות. במיוחד בלטו בביצועיהן קופת הגמל 'קתדרה כללי' וקרן הנאמנות 'אנליסט הזדמנויות' הממוקמות שתיהן בצמרת טבלאות ההשוואה בתקופה שהייתה מאתגרת במיוחד. התשואות הגבוהות שהשיגה קופת הגמל נבעו בעיקר מהגדלת ההשקעה באג"ח קונצרניות ובמניות ככל שירדו השערים, ובניגוד למצב הרוח ששרר באותה עת בשווקים. כדי להשיג תוצאות השקעה נאותות בקרן 'ההזדמנויות' נדרש מעקב שיטתי, סיזיפי ומתמשך אחרי מספר לא קטן של חברות שהנפיקו חוב, חלקן הגדול מאיכות בינונית ומטה. עד כה עמד קובי במבחנים אלו בהצלחה".

המוטו של קובי בניהול השקעות:

"אני מחפש לרכוש חברות שנסחרות מתחת לשוויין ההוגן ובעלות אופק צמיחה. הבנה וניתוח עסקי הליבה של חברה, על חוזקותיה וחולשותיה, הם הבסיס להשקעה בה, ובכל ני"ע הקשורים אליה. באמצעות אנליזת החברה ניתן להעריך את המשך התפתחותה וכנגזרת מכך את שווייה ההוגן".

הטיפ של קובי ל-2011:

"מניית פריורטק. לחברה יש מספר חברות בנות כמו קמטק ופי.סי.בי אשר נסחרות בבורסה בתל-אביב. בנוסף, יש לפריורטק חברה בת, אמיטק, שאינה נסחרת ויש לה פוטנציאל גבוה. מדובר במיזם משותף עם חברה סינית המהווה חלק מקבוצת פאונדר - אחת הקבוצות היותר גדולות בסין בתחום הטכנולוגיה. במיזם זה, אשר החל לפני חמש שנים ומתפתח בקצב מהיר, מייצרים מצעים אלקטרוניים בטכנולוגיה מתקדמת לתעשיית השבבים

ייחודה של הטכנולוגיה בכך שניתן להעביר חלק מהפונקציות שמיוצרות על השבבים אל המצע עצמו - מהלך זה חוסך עלויות ומשפר ביצועים. החברה, שקיבלה לאחרונה הלוואה מקרן פימי, הודיעה על השקעה משותפת נוספת במפעל בסין בהיקף כולל של 40 מיליון דולר במטרה להרחיב את כושר הייצור. מהלך זה משקף את הביטחון של שתי השותפות במיזם. עם זאת, יש גם סיכונים. ככלל, העסקים בסין טומנים בחובם סיכון גבוה וכן המחזוריות בענף השבבים מפתיעה וחדה".

נציין כי ההמלצה של חזן לפריורטק ניתנה בחודש ינואר, ומאז הספיקה המניה לזנק ב-30%.

לכתבה המלאה

​​
ארץ ההזדמנויות" - קובי חזן מתראיין לעיתון הארץ"
אוגוסט 2009
לכתבה המלאה